În vremuri mai puțin bune, suntem mai puternici dacă ne susținem și acționăm responsabil în spiritul binelui general, al întregii comunități.
Asociația Civică Tempora inițiază o campanie de strângere de fonduri
pentru sprijinirea imediată a sistemului medical și echiparea spitalelor cu aparatură medicală urgentă în lupta contra pandemiei de COVID-19. Suntem siguri că așa cum în 2018, împreună cu dumneavoastră dragi sătmăreni am reușit să refacem istoria municipiului Satu Mare, prin reamplasarea Statuii Ostașului Român, devenit imaginea asociației noastre, simbol al luptei românilor pentru realizarea Marii Uniri și acum vom reuși.

Haideți să fim puternici și să donăm în contul Asociației Civice Tempora, CIF 22948850, IBAN RO41BTRL 0310120F84098XX, deschis la Banca Transilvania, sucursala Satu Mare, Agenția Unic, pe pagina noastră prin paypal click ”donate” sau la sediul asociației B-dul Vasile Lucaciu nr. 17, ap. 8.

Doamne ajută și multă sănătate

Colonel(r) Voicu Șichet